Sycylia – idealne miejsce dla miłośnika kitesurfingu

Od zawsze byłam fanką wakacji spędzanych nad morzem. Szczególnie tym polskim. Tamtejszy klimat  najbardziej mi odpowiadał. Oczywiście dalej tam bywam, bo dla mnie najbardziej odpowiednia forma odpoczynku to  leżenie na piasku, wsłuchiwanie się w szum fal, wędrówki brzegiem i oczekiwanie na kolejny z zachodów słońca. Jednak w ostatnie wakacje postanowiłam wyjechać na Sycylię. Jestem zachwycona! Warunki pogodowe dla miłośnika kitesurfingu kilkukrotnie lepsze niż nad polskim morzem!

kitesurfing sycylia

Kitesurfing na Sycylii popularny!

Na Sycylii widać wiele latawców w powietrzu. Nic dziwnego! Idealne warunku powodują, że wielu wielbicieli kitesurfingu przylatuje właśnie tutaj, aby oddać się swojej pasji. Dla mieszkańców Europy Sycylia ma jeszcze jeden wielki plus – jest blisko i łatwo tu dotrzeć ze względu na ogromną sieć połączeń lotniczych.

Jaką szkołę kitesurfingu polecam?

Największym plusem był mój wybór szkoły. Instruktorzy byli mega sympatyczni, a przy tym profesjonalni. Sam spot też spełniał moje wymagania. Szczerze mogę polecić Kite Lab, która mieści się przy tel.