Szkolenia BHP we Wrocławiu – kto może je przeprowadzić ? Inspektor BHP czy specjalista BHP

Każdego dnia w firmach w całym kraju przeprowadzane jest tysiące szkoleń BHP w tym we Wrocławiu. Obowiązek narzucony przez prawo w kwestii szkoleń BHP sprawił, że z dnia na dzień coraz większa liczba osób odnosi swoje kwalifikacje w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednak aby takie szkolenia mogły stać się skuteczne i przekazywać odpowiedni zakres wiedzy należy zadbać o to by wiedzę przekazywała osoba posiadająca do tego odpowiednie kwalifikacje, kto więc może takie szkolenia BHP we Wrocławiu przeprowadzić

szkolenia bhp wrocław 4

Prawo narzuca obowiązek szkoleń BHP we Wrocławiu jednak w żaden sposób nie precyzuje, kto takie szkolenia może przeprowadzić. Zapis w prawie mówi jedynie o tym, że do przeprowadzenia szkolenia potrzebna jest osoba posiadająca przygotowanie merytoryczne oraz dydaktycznie. Tak ogólny zapis daje możliwość prowadzenia szkoleń BHP we Wrocławiu osobą nawet z najniższego szczebla hierarchii zawodowej BHP i mowa tu o inspektorze BHP czyli osobie posiadającej tytuł technika bezpieczeństwa i higieny pracy. W hierarchii zawodowej BHP szczebli jest kilka i wiążą się one bezpośrednio z uzyskanym wykształceniem jak i stażem pracy. Nie jest jednak zabronione prowadzenie szkoleń BHP we Wrocławiu na żadnym ze szczebli. Ze względu na uogólnione przepisy mówiące o tym kto ma możliwość szkolenia innych my jako osoby zatrudniające szkoleniowców musimy świadomie dobierać odpowiednie osoby do przekazywania wiedzy.

Co zrobić aby dobrze dobrać osobę do prowadzenia szkoleń BHP we Wrocławiu:

Zweryfikuj doświadczenie osoby mającej odpowiadać za szkolenia BHP we Wrocławiu

Spróbuj znaleźć i nawiązać kontakt z osobą, która wcześniej korzystała z usług danej osoby (często można to zrobić w ramach poproszenia o referencje) sprawdzisz w ten sposób czy poprzedni pracodawca zadowolony jest z oferowanych usług i poziomu szkoleń BHP we Wrocławiu oferowanych przez osobę, którą chcesz w tym celu zatrudnić

Dopytaj o metody dydaktyczne i przygotowanie programu szkoleń

Duże zainteresowanie szkoleniami BHP we Wrocławiu sprawiło, że na rynku pojawiło się dużo osób, które chcą świadczyć usługi BHP w tym szkolenia BHP we Wrocławiu, niestety nie zawsze osoby takie posiadają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania takich czynności i jeśli zależy nam na odpowiednim szkoleniu należy zweryfikować osobę, która za to szkolenie odpowiada.

Control BHP
al. Kasztanowa 18-20
Wrocław

Post Author: admin