Pergole ogrodowe na wrocławskich działkach – jak dobrać rośliny

Wybór pergoli ogrodowej jako osłony naszego ogrodu czy tarasu to doskonałe rozwiązanie, które dodatkowo można wykorzystać jako główny punkt aranżacji przestrzeni w ogrodzie. Pergola może odmienić całą przestrzeń, a wspomóc taką metamorfozę mogą rośliny, które w połączeniu z pergolą uczynią ogród inspiracją  z najlepszych katalogów

pergole ogrodowe wrocław (3)

Jakie rośliny dobrać do pergoli ogrodowej z Wrocławia:

Dobranie roślin do pergoli nie powinno stanowić większego problemu nawet jeśli nie jesteśmy profesjonalistami w dziedzinie ogrodnictwa

Z pewnością idealnym dodatkiem do pergoli ogrodowej wrocławskiego producenta będą kwiaty pnące, które z czasem będą tworzyć spójną całość z pergolą. Szeroka gama kwiatów pnących nie ułatwia na wyboru – w tej sytuacji najlepiej powołać się na własne upodobania, przecież ogród tworzony jest dla Nas to my będziemy spędzać w nim czas, więc warto wybrać te kwiaty, które najbardziej Nam się podobają, a dodatkowo należy zapoznać się z instruktażem pielęgnacji wybranych roślin, pielęgnacja roślin pnących nie zawsze należy do najłatwiejszych.

Podpowiadamy jakie kwiaty pnące możesz wybrać:

  • Powojnik – kwiaty powojnika mogą mieć nawet 20 cm średnicy co z pewnością nie pozwoli nikomu pozostać obojętnym na piękno tych roślin
  • Glicynia kwiecista – tworzą ją piękne, długie, groniaste kwiaty, które przyciągają uwagę i są jednymi z najpiękniejszych w cieplejszych rejonach kwitnie nawet 4 miesiące (maj-sierpień)
  • Wiciokrzew – pnącza, które osiągają nawet 6 metrów długości i pasować będą praktycznie do każdej pergoli ogrodowej wrocławskiego producenta, lubią słońce jednak w cieniu również będą kwitły

 

To tylko kilka z propozycji jak dodatkowo wzbogacić pergolę ogrodową we wrocławskim ogrodzie. Pamiętajmy by kwiaty dobrać tak aby były dodatkiem do pergoli ogrodowej, niektóre pnącza potrafią porosnąć pergolę tak, że zapominamy, że była ona częścią ogrodu, bo staje się ona wtedy tylko częścią ekosystemu dla pnącza.

Niezależnie jakie kwiaty wybierzemy lub nawet jeśli ich nie wybierzemy pergole ogrodowe z Wrocławia same w sobie stanowią atrakcję ogrodu i prezentują się doskonale.

ASAP Systemy osłonowe
ul. Międzyleska 2-4
Wrocław

Post Author: admin