Do czego wykorzystywane są podnośniki koszowe?

Prace na wysokościach od jakiegoś czasu są znacznie bezpieczniejsze i przede wszystkim łatwiejsze. Zawdzięczamy to podnośnikom koszowym, które służą do podnoszenia ładunku, w tym przypadku pracowników. Każdy podnośnik składa się z hydraulicznego ramienia oraz kosza zabezpieczonego linami.

Zastosowanie podnośników koszowych w różnych branżach

Oczywiście, osoba pracująca na takim podnośniku powinna posiadać odpowiednie umiejętności, potwierdzone nadanymi uprawnieniami. Do czego dzisiaj wykorzystuje się najczęściej podnośniki?

  • w pracach budowlanych, np. przy malowaniu elewacji budynku,
  • przy myciu okien w wysokich budynkach i w wieżowcach,
  • w sadownictwie – podnośnik umożliwia bezpieczne podcinanie wysokiej roślinności,
  • w reklamie – dzięki podnośnikom montowane są bilboardy i inne reklamy,
  • przy konserwacji budynków, wymianie oświetlenia i kamer,
  • przy usuwaniu śniegu z dachu.

podnośnik koszowy wrocław

Bardzo często takie podnośniki koszowe wykorzystuje też straż pożarna, ratując uwięzione zwierzęta, czy ludzi w trakcie pożaru. Najważniejszą zaletą sprzętu jest jego łatwa mobilność. Podnośnik można z łatwością przesunąć, zachowując przy tym bezpieczeństwo osób znajdujących się w koszu.

 

Dlaczego podnośniki koszowe są tak przydatne?

Czasami nie ma możliwości rozstawienia rusztowania, a nikt nie chce pracować na zwykłej drabinie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie podnośnika. Wiele firm zajmuje się ich wynajmem i oferują sprzęt najwyższej jakości oraz swoich fachowych pracowników. Tutaj jedna z bardzo rzetelnych wrocławskich firm:

Można również wynająć sam sprzęt, jeżeli pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia i umiejętności. Z pewnością nie opłaca się zakup podnośnika, jeżeli prace na nim mają być wykonywane okazjonalnie. Wówczas jego amortyzacja będzie droższa niż osiągnięte korzyści.

 

 

Post Author: admin