Kiedy zachodzi potrzeba wykonania prac remontowych na wysokościach w naszym gospodarstwie domowym warto pomyśleć o wynajmie podnośnika koszowego.

Jak jednak dobrać odpowiedni sprzęt do rodzaju wykonywania prac? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki zasięg pionowy spełni nasze oczekiwania. Jednak wybór na rynku jest duży dlatego postanowiliśmy opisać po krótce do czego możemy wykorzystywać podnośniki koszowe, a także z jakim rodzajem sprzętu mamy do czynienia w ofercie specjalistycznych firm.

Zasięg pionowy podnośnika koszowego może osiągnąć nawet sześćdziesiąt metrów. Natomiast wysięg boczny może osiągnąć nawet trzydzieści metrów. Dlatego przy wyborze odpowiedniego urządzenie bardzo ważne jest wcześniejsze zdiagnozowanie zapotrzebowania. W zależności od specyfiki wykonywanych prac możemy zdecydować się na mały bądź większy podnośnik. Ważne jest, żeby sprzęt posiadał dużą moc co poprawi jest sprawność. Samojezdne podnośniki koszowe teleskopowe i przegubowe posiadają napęd spalinowy, z łatwością mogą zastąpić tradycyjne rusztowania. Zastosowanie ich pozwoli zwiększyć wydajność prac budowlanych, wykończeniowych
i remontowych.

Konstrukcja kombinowanego podnośnika koszowego, jak wynika z samej nazwy, łączy technologie i składa się z kilku segmentów kolumnowych i wysięgnika teleskopowego. Główne dziedziny wykorzystujące podnośniki koszowe – montowanie, użytkowanie, naprawa linii elektrycznych i telefonicznych, zewnętrznej reklamy, mostów i innych budowli, pielęgnacja roślin, gaszenie pożarów i prace ratunkowe. Każdy podnośnik powinien być poddawany wielu badaniom w centrach inżynieryjnych, gdzie profesjonaliści wykorzystują najbardziej zaawansowane systemy IT. Dzięki systemom CAD i symulacji komputerowej podnośniki koszowe są testowane już w fazie projektowania. Tani wynajem podnośników koszowych na terenie Wrocławia

Natomiast podnośniki teleskopowo-przegubowe pracują w pionie i posiadają wysięg boczny. Wynajem takich podnośników najbardziej sprawdzi się w przypadku wykonywania prac związanych z: montażem i konserwacją hal oraz konstrukcji stalowych i aluminiowych, a także do robót blacharsko-dekarskich.

Podnośniki koszowe równią się między sobą także ze względu na napęd. Modele wyposażone w napędy na cztery koła sprawdzają się w trudnym terenie, nawet na niestabilnym podłożu, natomiast napęd spalinowy uniezależnia wykonywane prace od zasilania elektrycznego.

Kiedy wybierzemy już sprzęt, którego funkcje odpowiadają naszym potrzebom. Musimy skupić się na jego jakości. Używanie podnośnika koszowego uwarunkowane jest przez specjalne pozwolenie na eksploatację. Dlatego ważne jest, żeby urządzenie posiadało aktualne odbiory UTD. Ponad to sprzęt powinien być odpowiednio konserwowany.

Specjalistyczne firmy oferują podnośniki koszowe o różnej wysokości i możliwościach, dzięki czemu mamy możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego sprzętu do anszych potrzeb.

Post Author: admin